Závěr druhé třetiny byl divoký, nakonec však junioři vyhráli

V dohrávce 20. kola Noen extraligy juniorů zavítal na zlínský led Liberec. Po bezbrankové první třetině přišla divoká druhá třetina. Ševci v ní vedli 2:0, ale během posledních 18 vteřin Liberec dvakrát udeřil a dokázal srovnat. Zlínské mladíky však dva góly do šatny nezlomily. Ve třetí třetině se dokázali opět dvakrát prosadit a připsali si výhru 4:2
20.kolo, út 15.1.2013, ZS Luďka Čajky
Liberec
4:2
(0:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Strojil (Haloda, Kratochvíl), 40. Kovařík (Popelka, Janota), 44. Fořt (Jurík, Kundera), 57. Kovařík (Stuchlík, Popelka) - 40. Dlouhý (Pyrochta), 40. Pálek (Chlapík, Klíma) Rozhodčí: Kubičík - Wesley, Kašík Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70 Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2

Rozum - Řezáč, Stuchlík, Janota, Zbořil, Strojil, Talán, Macharáček - Kundera, Buchta, Kovařík, Haloda, Fořt, Zaremba, Popelka, Jurík, Janeba, Kratochvíl, Dalajka, Doležálek, Al-Muaqet

Jelínek - Jandejsek, Mrázek, Říha, Slavík, Turek, Beránek, Zuzaník, Pálek, Pyrochta - Dlouhý, Chlapík, Psota, Vlk, Mikyska, Žďárský, Havlas, Frk, Klíma, Bittner, Zacha

První třetina moc pohledného hokeje nenabídla. Hned po pětapadesáti vteřinách hry se za hákování nechal vyloučit zlínský Kovařík. Liberec toho, ale v početní převaze příliš neukázal. Výrazná šance přišla až po osmi minutách hry. To se do dvou nadějných příležitostí dostal Bittner. Nejprve po přihrávce mezi kruhy na Rozuma poslal prudkou střelu švihem, ale zlínský gólman ji vytěsnil nad bránu. Podobná šance se opakovala hned po několika vteřinách hry a skončila faulem na libereckého hráče. Zlín na sebe výrazněji upozornil šest minut před odchodem do kabin. Po nahrávce od mantinelu pálil z kruhu Řezáč. Jeho pokus zneškodnil pozorný Jelínek. Jinak měl po většinu času územní převahu Liberec, ale to se ve druhé části zápasu změnilo.

Zlín začal aktivně, ale první velkou šanci měl liberecký Zacha. Zlínským pásmem projel jako tank a dostal se až před Rozuma. Ten jeho střelecký pokus s problémy vyrazil. Tři minuty na to jel sám na Jelínka Janeba. Zvolil forhendovou kličku, kde byl ovšem připraven beton brankáře Jelínka. Po minutě hry se do úniku dostal Kratochvil. Byl faulován a rozhodčí nařídil nájezd. Ten se mu ale příliš nepovedl a Jelínek ho vyrážečkou vychytal. Ve 33. minutě se Zlín konečně dočkal. Domácí kombinovali v pásmu, k puku se dostal Jan Strojil, který stál na modré čáře, a jeho dělovka prošla až za libereckého brankáře. V poslední minutě hry přišla nálož gólů. Nejdřív zvýšil zlínské vedení Lubomír Kovařík. To když libereckého obránce obral o kotouč Popelka, nahrál puk před bránu a tam ho bez problémů do sítě dopravil zmiňovaný Kovařík. Zlín vedl 2:0, ale ne dlouho. V čase 39:42 přišel první úder Tygrů. Ve skrumáži před zlínskou bránou se nejlépe zorientoval Adam Dlouhý a poskakující puk na brankovišti dopravil za záda Rozuma. To, ale nebylo vše. Se sirénou na přestávku přišel druhý gól Liberce. Chlapík nahrál puk na modrou, kde se ke střele dostal Roman Pálek. Jeho střela švihem prošla přes skrumáž hráčů a zapadla do zlínské sítě. Pro domácí to byla velká rána, ale ani dva góly do šatny je nezlomily.

Hned v úvodu závěrečné třetiny hráli domácí přesilovku. Tu sice využít nedokázali, ale ve 44. minutě se mohli radovat z vedoucího gólů. Libereckého obránce obral o kotouč Jurík, dobře před bránou viděl najetého Tomáše Fořta, kterému poslal nahrávku a Fořt ji v pohodě zametl do odkryté brány. Chvíli na to mohl Liberec srovnat. V šanci se ocitl Bittner. Když se dostal až k bráně a chtěl zakončit za ležícího Rozuma, puk se mu postavil a skončil nad bránou. Zlín si vedení ještě pojistil brankou v 57. minutě. Po střele od modré z hole Stuchlíka, tečoval puk před Jelínkem Lubomír Kovařík. Jeho šikovná teč libereckého brankáře překvapila a skončila za jeho zády. Hosté dostali v závěru ještě možnost početní převahy, ale zužitkovat ji nedokázali. Ševci se tak můžou radovat z výhry 4:2.

Robert Svoboda (PSG Zlín): První třetinu byl soupeř jednoznačně lepší, přehrával nás v osobních soubojích a lépe bruslil. My jsme poté přidali a vyrovnali se tempu hry. Dostali jsme se do vedení, které jsme však neuvěřitelně ztratili v poslední minutě druhé třetiny a začínalo se znova. Řekl bych, že jsme vyhráli šťastně, rozhodl vynikající výkon Kevina Rozuma v brance.

Petr Haken (Bílí tygři Liberec): Dnes to bylo vyrovnané utkání a my jsme promarnili dost přesilových her. Poté, co se nám podařilo na konci druhé třetiny vyrovnat, tak jsme si asi mysleli, že jednoduše zvládneme třetí třetinu. Po jedné chybě jsme dostali branku a pak už domácí drželi stav tak, aby to ubránili. V závěru jsme sice ubránili přesilovku, ale hned vzápětí inkasovali čtvrtou branku, což nakonec rozhodlo.